Salon Adresi : İsmetpaşa Mahallesi Atatürk Bulvarı No:52-3 MİLAS / MUĞLA
WhatsApp Bilgi : 0 544 513 16 46
TETADERM Salon Tel : 0 252 513 16 46

Lazer Epilasyon

Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. 15 yaş itibaren herkese uygulanabilir.

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Lazer işlemi, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında kalıcı yan etkisi olmaz. Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, görülebilir; bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir.

LAZER EPİLASYON VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır, zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. FDA tarafından, kalıcı epilasyon sağladığı ve güvenilirliği onaylanmıştır.

LAZER EPİLASYONDA SEANS ARALIKLARI NASIL OLMALIDIR?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1- ay, vücut bölgesinde 45-60 gündür.

LAZER EPİLASYONDA NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKLİDİR?

Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler..

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel ürünlerle isin uzmanı tarafından uygulanan ve cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemidir. Profesyonel ürünlerle isin uzmanı tarafından uygulanan ve cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemidir. 

• Cilt neminin kazandırılması   • İnce kırışıklıklarının azalması

• Akne sorunlarının giderilmesi    • Leke tedavisi    • Anti againg     

• Lifting uygulaması     • Gözeneklerin fazla açılması sorunu   • Kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım   

• Siyah noktaların bakımı  • Yüz masajı    • Kalınlaşmış cilt bakımı    • Antioksidan maske uygulaması ile cildin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Bölgesel Zayıflama ve Uygulamalar

Zayıflamayla bölgesel zayıflama arasında ya da bölgesel fazlalıklardan kurtulmayla sıkılaşma arasında hastaların kafasında aynı gibi düşünülen fakat birbirinden çok farklı şekilde çözülmesi gereken sorunlar vardır. sıkı bir diyetisyen kontrolüne girmek önceliğiniz olmalı.

İncelmek uğruna sıkı bir diyet ve yoğun bir spor  programının birçoğumuzun hayatına yön verdiği şu günlerde, hâlâ inatla yok edemediğiniz bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için yöntemler var! Bu yöntemler kişiye özeldir.

Kısa sürede hızlı cevaplar alabileceğiniz bölgesel zayıflama yöntemleri de mevcut. Özellikle yapılan tüm diyetlere rağmen hâlâ kurtulamadığınız ve sizi rahatsız eden bölgesel fazlalıklarınız varsa ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kılcal Damar Bakım Kürleri

Yüzde kılcal damar çatlamaları ve beraberinde yüz kızarıklıkları toplumda sık rastlanan şikayetlerdendir. Bu şikayetlerden kurtulmak aslında o kadar zor değildir. Vücudunuza bakım amaçlı yapacağınız küçük adımlar, ileride büyük ve çözümü zor olan rahatsızlıkların önünü kesmiş olacaktır.

Cildinizin yıpranmış ve yaşlanmış görünmesine neden olan kılcal damar çatlamaları mor, mavi yada kırmızı renkte deri yüzeyinde meydana gelen oluşumlardır.

İğnesiz Mezoterapi

İĞNESİZ MEZOTERAPİ NEDİR ?

İğnesiz mezoterapi ultrason, iyontoforez ve mezo-elektroporasyon gibi transdermal sistemler vasıtasıyla deri içine ilaç aktarılmasıdır.

AVANTAJLARI

 • İğnesizdir, Kullanımı çok kolaydır, Tamamen ağrısızdır, Morluklar oluşturmaz,

KULLANIM ALANLARI

Kırışıklık Giderme
Cilt lekeleri ve cilt matlaşmasını giderme: Zarar vermeden hücre kanallarıaçarak hücre metabolizmasını artırır.

Cildin Nemlendirilmesi
derinin alt tabakaları suyun  hücrelere taşınmasını sağlar, böylelikle bazı deri problemlerin oluşumunu önler ve ciltteki nem dengesinin yenilenmesini sağlar.

Cilt Lekeleri /Pigmentasyon
Cilt lekeleri ve solgun görünümle mücadele: Cilt kanallarına zarar vermeden açarak cilt için gerekli besinlerin emilimini arttırır

Yaşlanma Çizgileri 
Hücre besinlerinin cildin alt katmanlarına iletilmesi ile yeni hücre oluşumu hızlanır ve kırışıklıkla mücadele eder.

Gözenek Boyutu
Hücre yenileyiciler sayesinde gözenek boyutları belirgin biçimde küçülmektedir.

Müşteriler için Uygulamalar
• Yüz cildinin tazelenmesi
• Yağlı cilt, geniş gözenekler, sertleşmiş deri
• Yorgun cilt, soluk cilt, dropsi ve oksijen fakiri cilt
• Yaşlanmış cilt, kuru cilt, cilt kırışıklığı, susuz kalmış cilt, sarkma cilt
• Göz çevrelerin tedavisi
• Koyu göz çukurları, kırışıklıklar, şişkinlik ve dropsi
• Kan damarları ve detoks

Sivilce İz Kürleri

Sivilce İzi (Skar) Nedir ?

Sivilce izi esasında diğer birçok yara izine benzer. Nasıl ki derin yaralanma sonucu iz kalabiliyorsa, derin ve iltihaplı sivilceler de iz bırakabilir.

Skar oluşumu yaralanma sonrası derimiz kendini yenileyerek tamir ederken gerçekleşir.  Eğer yara yüzeyselse cilt kendini tamamen yeniler, fakat özellikle alt deriyi (dermis) etkileyen derin yaralarda iz kalma ihtimali vardır.

Ergenlikte orta şiddette veya ağır sivilce sorunu yaşayan bireylerin %30’unda sivilce izleri oluşumu görülmektedir.

Sivilce izleri nasıl oluşur ?

Bildiğiniz gibi sivilce gözeneklerin yağ ve hücrelerle tıkanması sonrasında oluşur ve içerideki bakteriyel hareketlilik sebebi ile iltihaplı hale gelir. Oluşan bu ihtihaplı ve kızarık şişlikler cildi esneterek folikül duvarlarında yırtılmalara sebep olurlar. İltihaplı lezyonların boyutu ve cildin esnekliği yırtılmanın boyutunu belirleyen etkenlerdir. Eğer yırtılma büyükse ve alt deri (dermis) zarar görmüşse sivilce izi için yol açılmış demektir.

Sivilce izi tedavi yöntemleri

 • Dermabrazyon
 • Eksizyon (cerrahi kesim) ve doku transferi
 • Yağ dolgusu veya doku enjeksiyonu
 • Mikrodermabrazyom
 • Lazer/Işık Tedavisi
 • Kimyasal Peeling
 • Lazer Cilt Yenileme

Leke Kürleri

Cilt Lekesi, ciltteki renk değişiklikleridir.
Lekeler, ciltteki melanosit hücrelerinin salgıladığı melanin pigmentinin ciltte birikmesi sonucu oluşur.
Cilt lekeleri, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür.
Cilt Lekelerinin Oluşma Nedenleri:
* Güneş
* Hormonal değişiklikler ve gebelik
* Bazı sistemik hastalıklar
* Genetik yatkınlık
* Enfeksiyon hastalıkları(mantar vb.)
* Yanlış kozmetik kullanımı, ağızdan alınan bazı ilaçlar
Cilt Leke Çeşitleri:
Melasma (Cloasma): Doğum kontrol hapları ve hamilelik sırasında oluşan hormonal değişimler, melanin pigmentin aşırı üretimine neden olabilir. Bu artış ile birlikte en çok güneş gören yanak,alın ve çene gibi bölgelerde boyutları büyük, lekeler oluşabilir.
Yaygın Hiperpigmentasyon: Böbrek üstü bezi yetmezliği ile oluşan addison hastalığı,hipertiroidizim ve hemokromatoz hastalığında yaygın renk değiliklikleri görülür.
Cafe Au LaitAFE : Sütlü kahve renkli olan bu lekeler doğuştan ve ya erken çocukluk dönemlerinde gelişir,boyutları 2 cmden 30 cm kadar olabilen bu lekeler bazen tek başlarında olabilirler.
Foto Alerjik Reaksiyonlar : Ağızdan alınan bazı ilaçlar ve ya topikal (bölgesel) sürülen bazı kimyasal ilaçlar ile birlikte hiperpigmentasyona yol açabilirler. Kronik Güneş ve Solaryum Banyoları : Güneş ve solaryuma maruz kalmanın sonucunda cilt kendini korumak amacı ile daha kalınlaşır ve melanin pigment üretimi artırmaya başlar.
Çil ( Efelid ) : yanak,alın ve çene kısmında görülen bu lekeler açık ve ya daha koyu kahve rengi lekeler şeklindedir Genelde güneşli mevsimlerde artarken güneş olmayan mevsimlerde azalma gösterirler.
Lentigo : Erken yaşlarda solar lentigo denilirken ileri yaşlarda oluşanlara senil lentigo denilir,boyutları 2-20 cm olabilirken, renkleri açık kahve renginden siyaha kadar değişen renklerde olabilirler.

Akne (Sivilce) Kürleri

En sık görülen cilt rahatsızlıklarından biri olan akne, kıl follikülleri ve yağ bezlerinin inflamatuar hastalığı­dır. 

NEDENİ VE BELİRTİLER

Kadınlarda polikistik over sendrom (PCOS-yumurtalıklarda çok sayıda kistle­rin olduğu bir hastalık) veya doğuştan böb­reküstü bezi rahatsızlıkları (konjenital adrenal hiperplazi) gibi hastalıkların varlığında akne, vücutta androjen hormonlarının fazlalığı nedeniyle ortaya çıkabilir. Ayrıca bazı kozmetik ürünlerde bulunan isopropyl myristate, propylene glycol, D ve C kırmızı boya gibi kimi maddeler akneyi tetikleyebilir ya da orta yaşta ak­ne gelişimine neden olabilir. Yiyeceklerin akneyi arttırıp attırmadığına dair yeterli bilimsel kanıt yoktur. Akne oluşu­munda genetik yatkınlık da rol oynar. Kadınlarda adet dönemi önce­si dönemde alevlenmeler veya sadece bu dönemde sivilcelerin çıkışı da çok sık rast­lanan bir durumdur. En önemli risk faktörü kıl folliküllerinin (kılların içinde bulunduğu kılıflar) deriye açılan kısımlarında, tı­kanmaların oluşmasıdır. Ayrıca ergenlik dönemiyle birlikte salınmaya başlanan androjen hormonlarının etkisiyle yağ bezlerin­den yağ üretimi başlar. Tıkaç, yağ miktarındaki artış ve kıl folliküllerinde yer alan propionibacterium acnes isimli bakte­rinin çoğalması; folliküllerin çevresinde inflamasyon (yangı) gelişmesine neden olur ve iltihaplı sivil­celer gelişir. Bu bakteri zaten nor­mal deride de var olan bir bakteri olduğun­dan akne bulaşıcı veya dağılımcı değildir.

TEŞHİS VE TEDAVİ : Teşhis için ek bir tetkike gerek olmaksızın fizik muayene ile tanı konur.

Anti Agin (Kırışıklık) Kürleri

Peeling (Cilt Soyma)

Cilt soyma olarak tanımlanan peeling, çeşitli yöntemlerle derinin yüzeysel ya da derin soyulmasıyla uygulanıyor.

Dermabrazyon: Dermabrazyon, cildin üst katmanlarını aşındırarak yüzdeki pürüzleri düzeltmek için yüksek hızda dönen metal fırça ya da törpü kullanılır.

Karbondioksit Fraksiyonel Lazer: Karbondioksit fraksiyonel (CO2) lazer, yaşlanmış derinin rejuvenasyonu ve çok sayıdaki deri lezyonunun tedavisi için oldukça güçlü bir araçtır· Daha az ağrılıdır.

Botoks : Yüzde; göz kenarları (kazayağı), alnın ortası veya tüm yüzde oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan etkin bir yöntemdir.

Peki, neden somon balığı DNA’sı kullanılıyor?

Zaman içinde DNA bozulunca insanlarda yaşlanma hızlanıyor. Dış etkenler, stres, sigara ve güneş ışınları bu bozulmayı çabuklaştırıyor. Hücrelerin kendini yenileme ve onarma yeteneği azalıyor. Somon balığı DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA olduğu için tercih ediliyor. Somon DNA’sı yalnız kullanıldığı gibi vitamin enjeksiyonlarıyla da kombine edilerek uygulanabiliyor. Tedaviyi hiçbir yan etkisi yok.

Dolgular : Ciltteki kırışık, oluk ve oyukları doldurmak için cildin altına enjekte edilir.

İleri Derecede Kırışıklık Kürleri

Derideki çatlaklar özellikle kadınların en çok korktuğu güzellik sorunları arasında yer alıyor. Ciltte oluşan bu deformasyonlar ilerlemeye devam ettikçe makyaj ürünleriyle de kapatılamayacak boyutlara ulaşıyor.
Sıklıkla kadınlarda, kalça, baldır, karın ve göğüs bölgelerinde çatlaklar görülmektedir. En önemli nedenleri kilo alıp vermedeki ani değişiklikler, gebelik ve vücudun nemsiz kalması sayılabilir.
Ancak dikkat edildiğinde görülmüştür ki çatlaklar her kadında ve her gebede görülmemektedir. Bu anlamda şanslı olan taraf genelde genetik özelliklerinin elverişli olmasındandır. Bunun dışında tamamen cilt yapısı ön plandadır.
Örneğin; cilt rengi açık olanlar çatlak sorununa daha yatkındır. Zaten zamanla kararan çatlaklar, açık tenli bayanlarda kendini daha çok belli eder. Cildin elastikiyetinde önemli rollere sahip elastin liflerinin yapısı bu durumda çok önemlidir. Cildin elastik özelliğini kaybetmemesi için mutlaka bol bol su içmeli ve cildi dışarıdan sürekli nemlendirmelisiniz.

Göz Çevresi Bakım Kürleri

Yüzün en hassas bölgesi olan göz çevresine bakım uygularken oldukça dikkatli davranmak gereklidir.
Göz çevresine yapılan yanlış bakım nedeniyle göz çevresi zarar görebilmektedir. Kırışıklık oluşumu ve göz altı torbaları, bilinçsizce yapılan bakımın sonucu ortaya çıkabilir.

Göz Çevresi Bakımı
Göz çevresi bakımı için kullanılacak ürünlerin tahriş etmeyecek ve alerjiye yol açmayacak nitelikte olması gereklidir. Göz çevresi sorunlarından sakınmak için düzenli uyku ve sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Göz çevresi bakımı yanı sıra düzenli beslenme ve kaliteli uyku ile göz çevresi sorunlarından kurtulabilirsiniz.
Göz çevresi sigara kullanımı, alkol, yaş ilerlemesi ve stres gibi faktörler nedeniyle zaman içinde kırışmaktadır. Kolajen eksikliği ile birlikte göz çevresindeki kırışıklıklar daha belirgin ve kalıcı bir hal alır. Göz çevresindeki derinin tahrip olması durumunda eski haline dönmesi daha zor olacaktır bu nedenle cilt bakımı yaparken göz çevresine daha hassas yaklaşmalı ve bakımına özen göstermek gereklidir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Giderme
Göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş kremler ile cildi nemli tutmak kırışıklık oluşumunu engelleyecektir. Kırışıklıklar belirginleşip kalıcı hale gelmeden önce beslenmenize dikkat ederek cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerle göz çevresi bakımını güçlendirebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırma Bakım Kürü

GÖZENEK NEDİR? 

Gözenekler, cildimizde bulunan kıl kökleri ve yağ bezi kanallarının yüzeye açıldığı noktadaki minik çukurlardır. Genç ve sağlıklı bir ciltte normalde fark edilmezler. Ancak genişlediklerinde estetik olarak hoş bir görünüm vermezler.

GÖZENEKLER NEDEN GENİŞLER? 

Bazı kişilerde gözeneklerin daha geniş olasının nedeni genetiktir. Yani ailevi olarak, yağ bezleri çok çalışan yani ciltleri yağlı olan ve sivilcelenmeye yatkın kişilerde daha sık görülür. Yaşlanma ile gözenekler artar çünkü yaşla birlikte ciltteki kollajen azalır, cildin gevşekliği artar. Dış etkenler (güneş, hava kirliliği, sigara) cilt kalitesini bozarak gözenekleri artırır.

GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRMADA KULLANILAN SİSTEMLER

Aslında gözeneklerin geniş olması sağlık açısından bir sorun oluşturmaz, yalnızca cilt görünümündeki kusurlardan kurtulmak ve cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak İÇİN UYGULANABİLECEK SİSTEMLER.

 1. KİMYASAL PEELING:
 2. DERMAROLLER
 3. LAZER SİSTEMLERİ

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının "soyulması" işlemidir. Bu şekilde daha parlak, genç, temiz bir cilt görünümü kazanılır. Bu şekilde cilt adeta yeniden hayat kazanır.

Kimyasal peeling nasıl etki eder?
Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma olur, bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır.

Peeling tedavisi hangi problemlerde kullanılır?
AKNE (SİVİLCE) PROBLEMLERİNDE

- Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerinDE
- Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi
- Ciltteki açık porların kapanması
- Eldeki yaşlılık lekeleri giderilmesi
- Gebelik lekelerinin giderilmesi
- Yaşlılık ve güneş lekelerininDE
- Yaşlanma etkilerini geciktirmek için peeling tedavisi uygulanmaktadır.

TCA Peeling

Cilt yüzeyine uygulanan asitlerle, cildin kontrollü bir şekilde soyulması ve uyarılması işlemine kimyasal peeling adı verilir. Bu sayede ciltteki ölü tabaka uzaklaştırılır, cildin kan dolaşımı, hücre üretimi sağlanır ve kollajen doku canlandırılır.CİLDİN ORTA DERİNLİKTE SOYULMA İŞLEMİ TCA PEELİNGTİR.

Kullanım alanları nelerdir

 • Cildin doğal parlaklığının arttırılması,
 • Cildin yağ-nem dengesinin sağlanması,
 • Cilt yumuşaklığının sağlanması ve pürüzlerinin azaltılması,
 • Ciltteki kırışıkların ve ince çizgilerin görünümünün hafifletilmesi ,
 • Kaba, kuru, kabuklu geniş porlu (gözenekli) cilt yapısının iyileştirilmesi,
 • Güneş, yaş, gebelik gibi değişik nedenlere bağlı olarak oluşan çillerin ve lekelerin giderilmesi,
 • Güneş hasarı sonucu oluşmuş ince ve derin çizgilerin hafifletilmesi,
 • Aktif akne uygulaması ve akne izlerinin hafifletilmesi,
 • Kahverengi ve koyu lekelerin azaltılması,
 • Kıl dönmelerinin giderilmesi,
 • Değişik dermatolojik bozukluklarda uygulamaya yardım amacıyla geniş bir alanda etkin sonuç sağlamak için,KULLANILIR.

Dermarolur

DERMAROLLER NEDİR?

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.

Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır.

Hydrafacial Bakım

Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme için kullanılır.

Uygulamanın artıları neler?

Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama. Cilt özel bir vakumlama sistemiyle temizleme işlemidir.

Doğum ve Doğum Sonrası Çatlak Kürleri

Derideki çatlaklar özellikle kadınların en çok korktuğu güzellik sorunları arasında yer alıyor. Ciltte oluşan bu deformasyonlar ilerlemeye devam ettikçe makyaj ürünleriyle de kapatılamayacak boyutlara ulaşıyor. 
Sıklıkla kadınlarda, kalça, baldır, karın ve göğüs bölgelerinde çatlaklar görülmektedir. En önemli nedenleri kilo alıp vermedeki ani değişiklikler, gebelik ve vücudun nemsiz kalması sayılabilir.
Ancak dikkat edildiğinde görülmüştür ki çatlaklar her kadında ve her gebede görülmemektedir. Bu anlamda şanslı olan taraf genelde genetik özelliklerinin elverişli olmasındandır. Bunun dışında tamamen cilt yapısı ön plandadır.
Örneğin; cilt rengi açık olanlar çatlak sorununa daha yatkındır. Zaten zamanla kararan çatlaklar, açık tenli bayanlarda kendini daha çok belli eder. Cildin elastikiyetinde önemli rollere sahip elastin liflerinin yapısı bu durumda çok önemlidir. Cildin elastik özelliğini kaybetmemesi için mutlaka bol bol su içmeli ve cildi dışarıdan sürekli nemlendirmelisiniz.

Dermabrazyon

Derideki düzensizliklerin, dikiş izlerinin ve kırışıklıkların azaltılması amacıyla özel bir motora bağlı olarak çalışan zımpara uçlar ile derinin mekanik olarak soyulması işlemidir.

Karbon Peeling Bakım

Karbon peeling yüz bölgesini ilgilendiren birçok şikayetin tedavisinde kullanılsa da tedavi edici etkileri şu şekildedir;
 * Aktif akne (sivilce) tedavisi
 * Gözenek sıkılaştırma
 * Yüz bölgesindeki lekelerin tedavisi
 * Eski sivilce izlerinin tedavisi GİBİ.

Botoks

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği, menopoz gibi daha pek çok faktör hücre düzeyinde serbest radikallerin üretimini hızlandırarak ciltteki kırışıklıkları arttırmaktadır. Yaşlanma kaçınılmazdır, ama etkilerini azaltmak ve geciktirmek kişilerin kendi elindedir.

Botoks nedir?
Botoks; "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Bu protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise 10 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir.

Dolgu

Dolgu; Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiğidir. Yüzdeki  ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek İÇİN kullanılmaktadır.

 Yüz sarkması alın çizgileri kaş arasındaki çizgiler ağız etrafındaki kırışıklıklar nasolabial oluklar, kaşa şekil vermek elmacık kemiklerini belirginleştirmek dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi ve göz çevresi içinde kullanılabilmektedir.

Dolgu yaparken ilk dikkat edilmesi gereken kişinin gerçekten dolguya ihtiyacı olup olmadığıdır. Ek olarak hastanın ne tür beklentilerle dolgu yaptırmak istediği iyi anlaşılmalıdır. Dolgu yapıldığı miktara paralel etki gösteren bir uygulamadır. Dolgunun ihtiyaçları karşılayacak miktarda ve yüz orantısını bozmayacak şekilde uygulanması gerekir.

Saç Dolgusu

DR.CYJ Nedir?

Dünyadaki ilk saç dolgusu,

Sürekli salınımlı teknolojisi,

Hair Filler saçın yeniden çıkmasını ve saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlayan patenli peptid kompleksi ve büyüme faktörleri ile formülize edilmiştir.

ÖZELLİKLERİ

Saçlı derideki kan dolaşımını hızlandırır.

Saç dökülmesini durdurur.

Yeniden saç geliştirir.

Saçın daha sağlıklı daha kalın daha parlak çıkması için formülüze edilmiştir.

DR.CYJ ENDİKASYONLARI

Her iki cinsiyette de görülen ALOPESİ Hastaları,

Her iki cinsiyette de görülen seyrek saçlar ve saç kayıpları,

Saç ekimi sonrası kalıcılık ve başarı oranını arttırmak için,

Alopesi hastalarının kombine tedavisinde saç kaybını önleyici ve yeniden çıkarıcı sinerji etki için.

Yüz İp Asma

Silhouette Soft (AMELİYATSIZ YÜZ GERME) (GENÇLİK İPİ)

İşlem yapılan BÖLGEYE GÖRE 45 İLE 30 dakika sürer. İşlemden sonra doğal sonuçlar ile ayrılabilirsiniz. İşlemden hemen sonra iş hayatınıza ve sosyal yaşantınıza geri dönebilirsiniz…

Silhouette Soft  (Gençlik İpi) tedavisinden sonra yüzünüz parlak ve tazelenmiş görünür. Bu işlem gençleştirme sağlar, aynı zamanda da yüz ifadenize canlılık getirir.

 • Silhouette Soft™ Süturlar, Michigan, Amerika’da geliştirilmiştir yüksek kalite, konili askı süturu olarak 7 yılllık deneyimi geride bırakmıştır.
 • uygulanan ip teknikleri arasında en iyi ip ünvanını almıştır.
 • 2015 yılında ise FDA onayını almıştır.
 • Bununla birlikte, genç yaşta cildinde elastikiyet bozukluğu yaşayan kişiler, elmacık kemikleri belirsizleşen kişiler, ağız kenarı oluklarını yok etmek için gözaltlarını dolgun göstermek isteyen kişiler ile ağız kenar çizgilerini yok etmek isteyen kişilere uygulanabilir. Ayrıca, kaşlarını daha yukarı kaldırmak isteyen kişilere ve boyun sarkmasında da Silhouette Soft uygulaması yapılabilmektedir.

Dövme Silme

Dövme silme uygulaması lazer ile yapılmaktadır. Dövmenin yapısına, yoğunluğuna, yapılma şekline, renkli olup olmamasına, yapılırken kullanılan materyale, kullanılan boya maddesine bağlı olarak değişir.  Profesyonelce yapılmış bir dövmenin silinme uygulaması yaklaşık 1-6 seansta sonuçlanır.  Lazerle dövme silme uygulamasında başarı oranı  %80-90’a yakındır. Seanslar AYDA 1  uygulanır. Lazer uygulama bölgesinde ışığı emer ve çevre dokulara zarar vermeden patlatarak çıkar.genelde uyuşturulmadan yapılan işlemde çoğu zaman hassas kişilerde lokal anestezi uygulanabilmektedir.

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazerler cilt yenilemek amaçlı kullanılan en son sistem cihazlardır. Fraksiyonel lazerler, tedavi edici etkisi yüksek yan etkisi düşük olmaları sebebiyle, en çok tercih edilen yöntemler olmuşlardır. Fraksiyonel lazer sivilce izi, yara izi, kırışıklık, yüz sarkması ve çatlak tedavisinde cilt sarkmasında ,cilt gençleştirmede ve leke tedavisinde kullanılmaktadır. 

 Lazerle cilt gençleştirme ve cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler. Bu lazer ışınları cilt tarafından tutulurlar. Tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar halinde tahrip edilir. Bu işlem hekim tarafından uygulanmaktadır ve gözlemi yine hekim tarafından yapılmalıdır.

Vizon Kirpik

Kullanılan vizon kirpikler çok yumuşak ve hafiftir, ağırlık yapmadığından dolayı ana kirpiklerinizin zedelenmesine ve dökülmesine neden olmaz.

Kişinin kullanımına kirpik uzayış süresine ve yoğunluğuna bağlı olarak 1 ile 3 ay arasında değişmektedir. Yapılan düzenli bakımlarla kirpikleri istediğiniz kadar kullanmanız mümkündür genelde düzenli ayda 1 bakıma gelinmektedir

Uygulamada kullandığımız yapışkan kesinlikle gözle temas etmemektedir kendi kirpik dibinizin 1ml altına yapıştırıldığından dolayı herhangi sorun yaşanmaz.

Protez Tırnak

Protez tırnak aslında kelime olarak dilimize yanlış yerleşmiştir. Protez tırnak, varolan bir tırnağın üzerine yapılan işlemdir. Diğer adı ile yapay tırnaktır. Yapay tırnak var olanmayan bir tırnağın üzerine yapılamaz. Bu anlamda kozmetiğin alanını aşıyor. 

Protez tırnak 3 ayrı sistemle uygulanabilir. En basit olanı UV jeller, herkesin bildiği adı ile kalıcı ojelerdir. UV lamba altında donar ve varolan tırnağımızı pürüzsüz hale getirmek için kullanılan bir tekniktir. 

Protez tırnak, plastik şablon olan tipslerin üzerine de uygulanabilir. Protez tırnak uygulamasında kullanılan jellerin yoğun olması gerekir. 

Protez tırnakta ikinci olarak akrilik tekniği kullanılır. Akrilik tekniği ile yapılan protez; kırılmış, tırnak yeme alışkanlığı nedeniyle tırnak yapısı bozulmuş veya mantar oluşan tırnaklarda uygulanır. 

Toz jel olarak bilinen teknik ise, bilinen en basit ve en doğal tekniklerden biridir. Protez tırnak çok doğal görünmek ile birlikte, kendi doğal tırnağımıza göre iki kat daha kalındır ve kırk kat daha güçlüdür. 

Manikür / Pedikür

Manikür ve pedikür  günümüz şartlarında hem erkeklerin hem de bayanların vazgeçemediği el ve tırnak bakımıdır. Çoğu kişiye göre basit gibi görünse de aslında yanlış yapılabilecek uygulamalar el bakımı ve sağlığı açısından istenmeyen sonuçlar doğurabilir. 

Pedikür temel olarak ayak bakımı demektir. manikür ise; el bakımıdır. Manikür ve Pedikür yaptırırken  tırnaklarınızın istenilen şekilde kesilmesinden tutun da tırnak diplerindeki etlerin şekillendirilmesine kadar onlarca farklı kriter yer almaktadır. Özellikle yoğun şekilde kullanılan ayaklarınız zaman içerisinde sertleşecek ve eski güzelliğini kaybedecektir. Pedikürün içerisinde tüm bunların ortadan kaldırılması ve ayaklarınıza olabilecek en güzel görünümün verilmesidir.

Öncelikle uygulamayı yapacak kişinin kesinlikle bir uzman olması gerekir. Yaptıracağınız salonunda hijyen kurallarına uygun olduğuna tatmin olduktan sonra uygulamayı yaptırmanızda fayda var. 

Kaş Tasarım / Yarı Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj; Gerçek ismi ile mikropigmentasyon uygulaması, mikro steril ve tek kullanımlık iğnelerle, doğal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesidir. Alerjik olmayan renkler  yüz ve vücut kullanımı için ÖZEL tasarlanmışlardır. Kalıcı makyaj göz üstüne, göz altına, kaş bölgesine ve dudak bölgesine uygulanabilmektedir.

Profesyonel hayatta, zamanı kısıtlı olan ve çok çalışan insanlara, dağılmayan makyajın avantajını kullanmak isteyen kişilere, seyrek açık renkli teni ve kaşı olan insanlara, yüzünde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenlere, hassas gözleri, kozmetik alerjisi, seyrek kirpikleri, kemoterapi yada Alopesi gibi hastalıklardan dolayı sorun yaşamış ve kaşları dökülmüş kişilere uygulanabilmektedir.

Profesyonel Makyaj (Porselen Makyaj)

Profesyonel makyaj bir uzmanlıktır. Bu işin eğitimini almış kişiler profesyonel makyaj yapabilmektedir.. Kişilere makyajla ilgili bilinmesi gerekenleri ve kendi yüzleriyle ilgili makyajın püf noktalarını da veren UZMANLAR OLMALIDIR.
Profesyonel makyajda eğitimli kişiler makyaj yaptıkları kişinin yüz hatlarını iyi anlar ve dikkatin nereye çekilip uzaklaştırılacağını tespit ederek makyaj yaparlar. Makyajda kişinin cilt rengi, saç rengi ve göz rengi önemlidir. Hatta bazı durumlarda giyilecek elbisenin rengi de önem kazanmaktadır.
   Profesyonel makyaj, makyaj hilelerini en iyi bilen ve uygulayabilen sanattır. Makyaj malzemelerinin seçiminden, uygulamasına kadar her türlü tekniği bilmek gerekir. Makyaj malzemelerini tanımak, aparatları bilmek önemli bir noktadır. Renkleri bilmek, aydınlık, gölge uygulamalarını anlamak ve uygulayabilmek gerekir.  Bu uygulamalar resim sanatında olan uygulamalardır aslında. Özel günlerimizin de vazgeçilmezi olmuştur…

PRP - GRP

PRP tedavisinde hastanın kendine ait bir serum elde edilir. Elde edilen serumdaki hücreler tüm yara iyileşmesi ve doku yenilenmesi süreçlerini başlatan, yaşamsal öneme sahip büyüme faktörlerini elde etmek için kullanılır.

PRP yöntemi İLE yeni kollajen oluşumunu ve hücreler arası maddeyi çoğaltarak cildi yenilemek üzere derinin alt dokularına yayılır. Kırışıklıkların düzelmesinde çöküntülerin giderilmesinde, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasının da yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak için kullanılan mükemmel bir işlem sürecidir. Saç dökülmesinde saç dolgusu ile birlikte kullanılabilmektedir. diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek ve farklı işlemlerle kombinlenerek uygulanabilmektedir.

Tüm Vücut Peeling

Vücuttaki ölü derinin atılması ve temizlenmesi işlemi olan peeling derinizdeki lekelerden de kurtulmanızı sağlar.

Peeling, yıpranmış alandaki ölü deriyi soyarak alttaki taze derinin ortaya çıkmasını sağlar. Böylece daha genç görünen canlı ve parlak cilt oluşur. Derinin nefes alması ve sağlıklı olması için vücut peelinginin haftada en az 1 defa uygulanması gerekir. Bu sayede cildin nem oranını dengelenir, tazelenir ve temizlenir. Vücut peelingi gözeneklerin temizlenmesini sağladığı gibi kan dolaşımını da arttırır. Cildin elastikiyetini ve diri kalmasını sağlar. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasında düzenli uygulanan vücut peelinginin katkısı büyüktür.

Ultrason Cilt Bakımı

Ultrason cilt bakımı her bireyin cildine uygulanan vitamin ve mineral karışım kokteylerin cilde yedirilme işlemidir.

Bu işlemden önce cildinizin derin bir cilt bakımı ile temizlenip bir hafta süresince bekledikten sonra uygulanan işlemdir.

Özellikle mat, solgun, cansız, elastiyet kaybı ve sigara içen güneş hasarına uğrayan ciltler için mükemmel bir işlemdir.

Microneedling Pen (Dermapen)

Dermapen cildin üst tabakası dermise zarar vermeden soymadan, tahriş etmeden, micro sistemli iğneler ile yüz el boyun yara izi olan bölgelere uygulanan bri cilt yenileme işlemidir.

Günümüzde en önemli cilt problemlerinde dahi kolaylık ile uygulanabilen acısız bir işlemdir.

Günlük yaşantınızdan alıkoymaz ve cildinizin yenilenmesini sağlar.

İnce çizgi ve kırışıklıklar ağız etrafındaki sigara çizgileri gözenekler güneş lekeleri, cilt sıkılaştırma ve sivilce izleri için özel kokteyler ile uygulanabilen cilt yenileme işlemidir.

Mezoterapi

Mezoterapi vitamin mineral aminoasit gibi kokteylerin orta deri tabakasına verilme işlemidir. Mezoterapi selülit cilt gençleştirme, yara izi, deri çatlakları, vücut şekillendirme, kilo kaybı, göz altı torbalanması, yüz liftingi, saç dökülmesi gibi problemlerde kullanılabilir.

Seanslar ortalama 30 dk sürer. Seans arası 15 gün 4 hafta yada 6 haftadır. Seans aralıkları kişiye özel uygulanmaktadır.

Selülit

Selülit vücut bölgesinde kan dolaşımının yavaşladığı bölgelerde damardan doku sıvısının sızması ile oluşur. Vücudun savunma mekanizması nedeni ile bağ dokusu ile sarılır. Bağ dokusunun sardığı kaçak sıvı deri altında kesecikler oluşturur. 

Zamanla yağ dokusunun artması ile oluşan düzensiz yerleşim vücutta portakal benzeri bir görünüme sebebiyet verir. Buna da selülit denir.

Kararlı Olanlar İçin Yöntem

LPG

Radyo frakansı inceleme teknolojisi

Mezoterapi

İğnesiz mezoterapi - elektroprosyon

Ozon terapi

Ultrason

Kavitasyon

Lenf Drenaj

G5