Salon Adresi : İsmetpaşa Mahallesi Atatürk Bulvarı No:52-3 MİLAS / MUĞLA
WhatsApp Bilgi : 0 544 513 16 46
TETADERM Salon Tel : 0 252 513 16 46

Yüzün en hassas bölgesi olan göz çevresine bakım uygularken oldukça dikkatli davranmak gereklidir. 
Göz çevresine yapılan yanlış bakım nedeniyle göz çevresi zarar görebilmektedir. Kırışıklık oluşumu ve göz altı torbaları, bilinçsizce yapılan bakımın sonucu ortaya çıkabilir.

Göz Çevresi Bakımı
Göz çevresi bakımı için kullanılacak ürünlerin tahriş etmeyecek ve alerjiye yol açmayacak nitelikte olması gereklidir. Göz çevresi sorunlarından sakınmak için düzenli uyku ve sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Göz çevresi bakımı yanı sıra düzenli beslenme ve kaliteli uyku ile göz çevresi sorunlarından kurtulabilirsiniz.
Göz çevresi sigara kullanımı, alkol, yaş ilerlemesi ve stres gibi faktörler nedeniyle zaman içinde kırışmaktadır. Kolajen eksikliği ile birlikte göz çevresindeki kırışıklıklar daha belirgin ve kalıcı bir hal alır. Göz çevresindeki derinin tahrip olması durumunda eski haline dönmesi daha zor olacaktır bu nedenle cilt bakımı yaparken göz çevresine daha hassas yaklaşmalı ve bakımına özen göstermek gereklidir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Giderme
Göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş kremler ile cildi nemli tutmak kırışıklık oluşumunu engelleyecektir. Kırışıklıklar belirginleşip kalıcı hale gelmeden önce beslenmenize dikkat ederek cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerle göz çevresi bakımını güçlendirebilirsiniz.